Breakit logo
Sök ikon
Breakit logo

Kontakta oss

Har du frågor eller synpunkter? Kontakta oss gärna!

NYHETSTIPS:
tips@breakit.se


PARTNERSKAP & ANNONSERING:
Läs mer här om priser & offertförfrågan


SUPPORT & EKONOMI – Breakit Premium

För frågor om abonnemang, ekonomi, problem med inloggning samt övriga frågor: 

support@breakit.se


BREAKIT PODCAST:

podcast@breakit.se


REDAKTIONEN:

Jon Mauno Pettersson
Vd, chefredaktör och ansvarig utgivare
jon@breakit.se
070-142 39 31

Matilda Andersson
Nyhetschef 
matilda@breakit.se
073-400 00 75

Jon Wahlqvist
Webbredaktör/nyhetschef
jon.wahlqvist@breakit.se
079-074 19 10

Hanna Åkesson
Webbredaktör
hanna.akesson@breakit.se

Stefan Lundell
Medgrundare och reporter
stefan@breakit.se
070-755 12 85

Julia Lundin
Premiumredaktör och reporter
julia@breakit.se
070-730 96 88

Olle Aronsson 
Medgrundare och reporter
olle@breakit.se
070-245 67 82

Åsa Johansson
Reporter
asa@breakit.se  
073-361 82 55  

Tobias Blixt
Reporter
tobias.blixt@breakit.se
070-538 59 23

Martin Hävner
Reporter
martin@breakit.se
070-536 59 93

Emil Widhagen
Reporter
emil@breakit.se


ANNONS OCH PARTNERSKAP:

Malin Karlunden
Head of Sales 
070-864 32 41
malin@breakit.se

Charlotta Renstig
Key Account Manager
073-579 80 69
charlotta@breakit.se

My Karlsson
Key Account Manager
076-392 17 62
my@breakit.se

Louise Mye
Key Account Manager
070-483 05 23
louise@breakit.se

Hannah Runsten
Content Manager 
070-190 98 22
hannah.runsten@breakit.se


EVENT:

Johanna Friberg
Event- och nätverkschef
070-453 58 64 
johanna.friberg@breakit.se

Niclas Kroon
Projektledare – Breakit Event
070-744 15 55
niclas.kroon@breakit.se 


MARKNAD OCH PRODUKT:

Hanna Linnerstam (Föräldraledig)
Digital marknadsförare – Redaktionellt
073-466 26 69
hanna@breakit.se

Mary Ekstam
Digital marknadsförare – Kommersiellt
070-003 35 87
mary@breakit.se

Klara Sernemyr
Affärsutvecklare – Premium 
073-144 85 24‬
klara@breakit.se

John Boman
Produktägare
073-053 36 52
john@breakit.se